Az elmúlt 30 évben, mióta Magyarországon is adott a gyökérkezeléseknél a gépi feltágítás lehetősége, temérdek cég többféle tű-rendszert fejlesztett ki, ezáltal pedig a fogorvosok el lettek halmozva termékekkel, információkkal. A túlkínálat és a gyors fejlődés hatására sokan, köztük én is szédülni kezdtem és nehezen igazodtam el, hogy melyik típus mire való. Ebben a rövid útmutatóban összefoglaljuk Önnek, hogy mit, mikor használjon.
Az általunk képviselt Shenzen Superline Technology Co. a világon egyedüliként gyártja a legismertebb márkák (Dentsply, VDW, Micro-Mega) legtöbb típusú tű-rendszerével egyenértékű gépi gyökérkezelő tűket. 17 éve gyárt NIC® márkanéven fogászati NiTi eszközöket és 7 éve az endodonciában is bejegyzett védjegyei és újításai vannak. 34-féle rendszerhez kínálnak jó ár/érték arányos terméket.
Érdemes elolvasni egy kellemesen csalódott kollégánk véleményét:
Napjainkban az endodoncia már annyit fejlődött, hogy túl kell lépnünk azon, hogy egy gépi tű-rendszer használata jó minden kezelendő csatornához.
(további információkat a termékek nevére kattintva, a termékleírásokban talál)
- O-file
- O+ file( =Protaper Universal Retreatment)
- PRG file (=Proglider),
- T+ file,
- W+ Tunnel file
- W-blue
- V-blue (Reciproc-blue)
C) szűk és erősen görbült csatornákban( 35° feletti )
Már csak azt kell eldöntenünk, hogy a körbenforgó mozgást preferáljuk (U, X, PRG, O, T, A fájlok) vagy a reciprok (V-, W-fájlok) mozgást, és máris lecsökken a termékkavalkád egy jól körülírt termékkörre.
- generáció: egy betűjel után pusztán a file szó van (színűk: ezüst)
- generáció: + jellel elátott rendszerek (gold = arany szín)
- generáció: - blue utótag (kék szín)
- generáció: - gray utótag (barnás-szürke szín)
Ez nagyon felhasználóbarát megoldás, mert sokszor jelent problémát sterilezés, fertőtlenítés vagy használat után az asszisztensnőnek vagy fogorvosnak a különböző tűk elkülönítése.
fogszakorvos a Keverőcsőr Webáruház alapítója